Doświadczenia z antydepresantami

페이지 정보

작성자 Coleman 작성일23-11-08 18:12 조회2,169회 댓글0건

본문

Leki przeciwdepresyjne działają poprzez ochronę i odwracanie przynajmniej niektórych z tych zmian neurohistologicznych. Leczenie alergii przeciwdepresyjne chroni przed wywołanymi stresem patoplastycznymi zmianami neurohistologicznymi i neurokognitywnymi. Leczenie chorób układu krążenia przeciwdepresyjne chroni przed, a nawet odwraca niektóre, ale nie wszystkie, wywołane stresem zmiany neurohistologiczne. Dlatego uzasadnione jest spekulowanie, że leki przeciwdepresyjne odwracają depresję u ludzi poprzez odwrócenie neurohistologicznych skutków stresu. W modelach zwierzęcych leki przeciwdepresyjne odwracają wiele behawioralnych i innych skutków stresu. Ponadto w modelach zwierzęcych leki przeciwdepresyjne odwracają niektóre wywołane stresem zmiany neurohistologiczne z przebiegiem czasowym, który odpowiada przebiegowi czasowemu działania przeciwdepresyjnego u ludzi. Dlatego wywołane stresem zmiany w mózgu w zwierzęcych modelach depresji mogą prawidłowo reprezentować zmiany w mózgu u ludzi z depresją, a zmiany wywołane lekami przeciwdepresyjnymi w modelach zwierzęcych mogą prawidłowo reprezentować mechanizmy przeciwdepresyjne u ludzi z depresją. Na poziomie neurohistologicznym łagodny stres jest również związany z korzystnymi zmianami neuroplastyczności, które opisano w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego te zmiany histologiczne są ważne? Oto proste wyjaśnienie. Zatem zaburzenia poznawcze, afektywne i behawioralne w depresji mogą wynikać ze zmian neurohistologicznych (zidentyfikowanych w zwierzęcych modelach stresu i depresji), które rozwijają się w obszarach mózgu, które podporządkowują te funkcje. Te neurohistologiczne skutki hiperkortyzolemii obserwuje się zarówno w modelach zwierzęcych, jak iu ludzi. Kiedy dendryty i synapsy są tracone, ta łączność zmniejsza się, a dotknięte neurony stają się mniej wydajne w obwodach, w których leżą. Dzieje się tak, ponieważ zmiany w architekturze neuronów i łączności prawdopodobnie spowodowałyby fundamentalne i trwałe upośledzenie funkcjonowania dotkniętych obszarów neuronalnych. Wywołane stresem zmiany histologiczne w hipokampie mogą zatem zaburzać nie tylko funkcjonowanie hipokampa, ale także funkcjonowanie tych dalszych obszarów. Hipokamp jest kluczową strukturą zaangażowaną w uczenie się i zapamiętywanie, zwłaszcza jawną (świadomie nabytą) pamięć. Hipokamp ma wypustki do grzbietowo-bocznej kory przedczołowej, brzusznego obszaru nakrywki i podwzgórza.

Hipoteza neuroplastyczności działania przeciwdepresyjnego sugeruje, że specyficzne, dysfunkcyjne zmiany histologiczne w hipokampie, korze przedczołowej, ciele migdałowatym i innych częściach mózgu wyjaśniają kliniczne cechy depresji. Patologiczny stres powoduje nieprawidłową odpowiedź neuroplastyczności charakteryzującą się nieprawidłowo zwiększoną aktywnością ciała migdałowatego i upośledzonym funkcjonowaniem hipokampa, kory przedczołowej i dalszych struktur. Jednak reakcja przeciwdepresyjna trwa tygodnie lub dłużej, aby rozwinąć się i zakończyć, a zatem, aby nastąpiła odpowiedź i remisja. Naukowcy odkryli, że samce myszy urodzone przez matki z odpowiedzią immunologiczną podczas ciąży wykazywały powtarzające się zachowania oraz upośledzoną komunikację i towarzyskość, co, jak piszą, sugeruje autyzm. Baby blues i depresja poporodowa: zaburzenia nastroju i ciąża Dlaczego moje leki przeciwdepresyjne nie działają? Są jednymi z najczęściej przepisywanych leków przeciwdepresyjnych, ponieważ skutecznie poprawiają nastrój przy mniejszej lub mniej poważnych skutkach ubocznych w porównaniu z niektórymi innymi lekami przeciwdepresyjnymi. Niektóre leki przeciwdepresyjne są bardziej antycholinergiczne niż inne. Przy rozważaniu późniejszego ryzyka przyrostu masy ciała prawdopodobnie bardziej pomocne jest rozważenie poszczególnych leków przeciwdepresyjnych niż grup.

listalekow.com
Czy leki przeciwdepresyjne są kiedykolwiek przepisywane na odchudzanie? W modelach zwierzęcych stres upośledza neuroplastyczność w pewnych częściach mózgu i indukuje neuroplastyczność w innych częściach mózgu; czym są te zmiany i jak mogą upośledzać funkcje poznawcze, afektywne i konocyjne, omówiono w dalszych rozdziałach. Wydaje się to potwierdzać wykorzystanie modeli zwierzęcych do wyjaśnienia mechanizmów stresu i leków przeciwdepresyjnych u ludzi. Leki przeciwdepresyjne są najczęściej przepisywaną klasą leków w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z badaniem opublikowanym w poniedziałek w Archives of General Psychiatry, które wykazało, że wskaźnik ich używania przez osoby w wieku 6 lat i starsze prawie się podwoił w latach 1996-2005. Chociaż autorzy twierdzą, że wzrost ten jest prawdopodobnie spowodowany grupą czynników – takich jak więcej opcji leków przeciwdepresyjnych na rynku, ich szersze zastosowanie w leczeniu schorzeń innych niż depresja oraz reklama skierowana bezpośrednio do konsumentów – ich zmieniająca się reputacja w społeczeństwie oko najprawdopodobniej również odegrało pewną rolę, mówi psychiatra Ramin Mojtabai, profesor nadzwyczajny na wydziale zdrowia psychicznego w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, który nie był zaangażowany w nowe badanie. Zespół serotoninowy - jest to spowodowane nadmiernym poziomem serotoniny w organizmie i jest bardziej prawdopodobne przy wyższych dawkach SSRI lub gdy SSRI są podawane z innymi lekami, które również uwalniają serotoninę (takimi jak dekstrometorfan, tramadol i ziele dziurawca).

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.